Journeyman a vyjádření k homologacím

Ne vše co si myslíte, že je homologováno a stává se to čím dál více aktuální, protože nevědomky utratíte peníze za věc, která není homologována a následně Vám může vzniknout komplikace při STK nebo kontrolou PČR, tato sekce se Vám to bude snažit upřesnit.
Uživatelský avatar
Luke Icyclaw
Site Admin
Příspěvky: 354
Registrován: 11 říj 2022, 22:53
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod Luke Icyclaw » 21 pro 2022, 19:31

Ahoj všichni. Máme tu takové vyjádření Journeymana k homologaci rámů, a jiného příslušenství.


1.jpg
1.jpg (197.62 KiB) Zobrazeno 10773 x

2.jpg
2.jpg (168.38 KiB) Zobrazeno 10773 x


Otevírám zde diskuzi co si tom myslíte.
Když si jdete ne eshopu Journeymana nebo dealera objednat například přední rám, nikde není napsáno zdali je homologovaný nebo není. Je to teda klamání zákazníka?
Víme, že v globálu to u nás PČR (zatím) neřeší, ale tím, že si koupíte například novou kolku a dáte si na ní nějaké doplňky, tak Vám dealer vlastně z homologované kolky pro provoz na komunikacích udělá stroj, který na komunikaci nesmí.
Pak musíte samozřejmě na STK tyto doplňky bez homologace sundat. Jedná se především o rámy.
Bohužel například u některých Adventure výbav co měli nebo X1000 Overland, zřejmě nejsou v TP rámy apaod také zapsány. To v globálu znamená, že prodávají stroj, se kterým nesmíte na silnici.

Jaký na to máte názor, jen rozvířete diskuzi.
Nezapomeňte sledovat také můj Youtube kanál, který je přímo propojen s fórem
Icy_Luke Hobby Channel

Roman
Příspěvky: 12
Registrován: 27 říj 2022, 23:23
Bydliště: Paskov

Re: Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod Roman » 07 led 2023, 19:50

Také jsem to řešil s vedením CFMOTO.
Homologace rámy.png
Homologace rámy.png (70.6 KiB) Zobrazeno 10753 x

Uživatelský avatar
Luke Icyclaw
Site Admin
Příspěvky: 354
Registrován: 11 říj 2022, 22:53
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod Luke Icyclaw » 07 led 2023, 23:39

Ahoj, díky, že si se podělil.

Je to hodně špatný přístup od Journeymana, případně jeho poskoků (dealerů).
Ani u jednoho produktu není když si ho jdeš kupovat jestli je homologovanej nebo není, tudíž je to v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele.
Když si koupíš například Overlanda, na STK musí rámy pryč a i ty jejich přídavný světla. Ani jedno nemá homologaci, ale přímo Journeyman nebo i dealer ti nabídně, že ti kolku zaregistruje a ty si jí jen pak vyzvedneš, ale už v momentě kdy sjedeš na veřejnou komunikaci porušuješ zákon.

S panem Šlampou mám bohaté zkušenosti a ne jen já. Při čemkoliv co by s ním člověk chtěl řešit se buď to schovává za neznámé čislo když ti volá, nebo když neví o koho jde, tak lže. Tyto komunikace máme. Bohužel se nechceme pouštět aspoň zatím do nějakého boje, protože zveřejněním by to šlo minimálně na mimosoudní spor. Když po něm člověk chce teda nějaký předpis, že naviják nemusí být homologovaný, tak raději neodpoví. Zatím mám, nebo možná máme v plánu to řešit s ČOI, protože je to v jasném rozporu počínaje kupní smlouvou nebo objednáním příslušenstvím a jeho popisu na eshopu nebo v kamenné prodejně.

Už sem kontaktoval i CFMOTO Global. Když sem chtěl po panu Šlampovi přímý kontakt na někoho kdo se zabývá tímto tématem ani neodpověděl. Tak sem si kontakt nakonec sehnal sám a řeším to.

Jinak ty diskuze na FB skupině je totální marast, protože 99% lidem je to u prdele do doby než je vyhodí z STK. A nám to třeba vadí, protože může nastat doba kdy to budou vehementně řešit i PČR při kontrole a toho se dočkat nechci. Člověk si koupí stroj za čtvrt milionu nebo víc a když ho chce ochránit věcma od dodavatele, tak se dočká akorát pak problémů. Ať už s STK nebo PČR. Nedejbože kdyby si byl účastník nehody a daný příslušenství by bylo ten problém, že ta nehoda vznikla.

PS: Správně potřebuje i naviják homologaci, to co píše p. Šlampa je naprosto blábol. Aspoň dobře pro nás, že to zatím ani na STK ty navijáky neřeší.
Nezapomeňte sledovat také můj Youtube kanál, který je přímo propojen s fórem
Icy_Luke Hobby Channel

Roman
Příspěvky: 12
Registrován: 27 říj 2022, 23:23
Bydliště: Paskov

Re: Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod Roman » 10 led 2023, 14:38

Vím, že na segway snarler 600 jsou namontované rámy homologované.

Uživatelský avatar
Luke Icyclaw
Site Admin
Příspěvky: 354
Registrován: 11 říj 2022, 22:53
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod Luke Icyclaw » 11 led 2023, 11:45

To je hodně zajímavé.
A ty myslíš ty rámy se kterými se to prodává?
Já když koukám na rámy od Prestige co se prodávají na Segway tak ty homologaci právě taky nemají.

EDIT: Teď sem volal dealerovi na Segway, a ten neveděl ani, že musejí mít navijáky homologaci. A a rámu prostě řekl, že jsou součástí stroje a není potřeba což bohužel také není pravda :(
Nezapomeňte sledovat také můj Youtube kanál, který je přímo propojen s fórem
Icy_Luke Hobby Channel

Uživatelský avatar
PetajsB
Příspěvky: 85
Registrován: 21 říj 2022, 21:16
Bydliště: Uhlířské Janovice

Re: Journeyman a vyjádření k homologacím

Příspěvekod PetajsB » 11 led 2023, 11:47

Roman:
Nějaký důkaz o homologovaných rámech máš? Docela by mě to zajímalo.
Níže uvedený rám homologaci rozhodně nemá.

https://www.atvtires.cz/predni-ochranny-ram-segway-snarler-at6-cerveny/
Kdyby Bůh chtěl, abychom se trápili s Can-Amem, neseslal by nám CF Moto :lol:
CF Moto Gladiator X850 EU5


Zpět na „Homologace příslušenství“